Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Depilacja laserem - na czym polega?

Palomar Vectus wyprodukowała firma, będąca pionierem w dziedzinie aparatów laserowych. Palomar Vectus tworzy strumień promieni, które liczą sobie 810 milimetrów. Barwnik włosa pochłania emitowane światło, przez co cebulka ulega zniszczeniu. Włosy w fazie wzrostu lepiej reagują na taką depilację. Depilacja laserowa pozwala usunąć zbędne owłosienie na lata. Aparat Palomar Vectus zaopatrzono też w system chłodzący. Zabieg jest bezbolesny.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

By przygotować się do depilacji laserem Palomar Vectus, wskazujemy konkretny obszar, z którego chcemy usunąć włoski albo przebarwienia. Głowica oraz moc urządzenia dopasowana jest do wybranego obszaru. Przed usuwaniem włosków lekarz bada rodzaj owłosienia oraz skóry. Przez to dobrać można właściwe parametry. Lekarz wykonujący zabieg ustala fenotyp owłosienia czytnikiem SKINTEL, który określa ilość melatoniny w skórze i przesyła tę liczbę do lasera. Wykonując depilację laserem w polecanym salonie, nie musimy bać się oparzenia.

Efekty zabiegu Palomar Vectus

Tego typu zabieg jest całkowicie bezinwazyjny. Działa się tylko i wyłącznie na powierzchni skóry, zatem nie niszczy się struktury włosków. Jest to najtrwalsza metoda usuwania włosków. W dodatku jest niemal całkowicie bezbolesna i bezpieczna. W przeciwieństwie do różnych metod likwidowania włosków, nie niesie za sobą żadnych powikłań. Depilacja z użyciem Palomar Vectus pozwala pozbyć się wręcz całego owłosienia. By osiągnąć satysfakcjonujący efekt, zabieg wykonać należy pięcio- lub sześciokrotnie.

Depilacja laserem - obszary, które możemy poddać zabiegowi

Przed zapisaniem się na zabieg depilacji laserowej wskazujemy obszarów, z których usuwane będą włoski. Laserem Palomar Vectus działać można na każde owłosione miejsca. Odstępy czasowe między zabiegami są zależne od określonego miejsca. Od obszaru oraz od czasu wykonywania zabiegu zależy też cena zabiegu, który w krakowskiej klinice Vesuna waha się już do 600 złotych za jeden zabieg. Depilacja laserowa jest dobrą opcją dla pań i panów.

Przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej

Podejmując decyzję o tego typu depilacji, pamiętaj o przeciwwskazaniach. Specjalista przeprowadza wywiad aby mieć pewność, że można skorzystać z depilacji laserowej. Istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że nie powinno się poddać depilacji laserowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami